EHETŐ VADNÖVÉNYEK AZ EGÉSZSÉGFEJLESZTÉSBEN
(Kreditpontos online továbbképzés)
A természet közelségében élő falusi közösségekben, hegyvidékeken mindig is szokás volt a termesztett, tenyésztett vagy megvásárolt táplálékokat gyűjtögetéssel kiegészíteni. A vadon gyűjtött növények és a kultúrnövények aránya függött, és jelenleg is függ az egyén életmódjától, lakóhelyétől, szokásaitól, szabadidejének mennyiségétől, növény és gombaismereti tájékozottságától, anyagi lehetőségeitől.
Az alábbi tananyagban megismerkedhetünk számos ehető vadnövénnyel, fontos információkat kaphatunk a növények gyűjtésével, tartósításával és felhasználásával kapcsolatban. A tananyag rávilágít arra, miért érdemes az étrendünket (a változatosság bővítése érdekében) egészségvédelmi célból az ehető vadnövényekkel kiegészíteni.
Jelentkezés feltétele: Nincs
A továbbképzés teljes távoktatásban történik és online vizsgával zárul.
A tanfolyam elvégzésére 1 hónap áll a hallgatók rendelkezésére, de akár egy nap alatt is sikeres vizsgát lehet tenni.
A továbbképzés menete:
Jelentkezési határidő: 2024. november 30.
A képzés időtartama: 2024. december 1 - 2025. január 1.
Helyszín: A képzés személyes jelenlétet nem igényel. Bárhonnan lehet végezni!
Tananyag írott jegyzetből és oktató előadásokból áll. Ezt a tanulók honlapunkon a tanulói felületre belépve tudják letölteni.
Vizsga: Teszt jellegű 10 kérdés 50%-ára kell helyesen válaszolni 30 perc alatt. A tanulói felületen a vizsga rész a tananyaggal együtt nyílik, tehát a képzés időtartama alatt bármikor letehető.
Oktató: Répássy Enikő Fitoterapeuta, Életmód-tanácsadó és terapeuta
Költsége: 18.000 Ft
A továbbképzés nyilvántartási száma: SZTK-A-35039/2024
A továbbképzés pontértéke: 11 pont Egészségügyi szakdolgozóknak a 17. Természetgyógyászat szakmacsoportban
Jelentkezni lehet:
Honlapunkon: Regisztráció után belépve a saját tanulói felületén fogja tudni kiválasztani a tanfolyamot amire szeretne jelentkezni. Ha már rendelkezik regisztrációval, belépve elküldheti jelentkezését.
Tematika:
1. Bevezetés az ehető növények világába, általános ismeretek
2. Hatóanyagcsoportok és azok hatásainak bemutatása
3. Növények felhasználási módjai
4. Tartósítás módjai
5. A növények részletes bemutatása:
6. Veszélyes hasonmások ismertetése
A tanfolyam elvégzéséről központilag a Felnőttképzési Adatszolgáltatási Rendszer által, egyedi sorszámmal ellátott tanúsítvány kerül kiállításra.
A tanúsítvány szakképesítést és szakképzettséget nem tanúsít. A tanúsítvány munkakör betöltésére nem, tevékenység folytatására megfelelő szakirányú végzettség, meglévő engedélyek mellett biztosít.
(Regisztráció után belépve a saját tanulói felületén fogja tudni kiválasztani a tanfolyamot amire szeretne jelentkezni.)